2 cég egyesül, az eMAG-Edigital fúzió megkapta a GVH jóváhagyását. Ezzel Magyarország legnagyobb online kereskedője jöhet létre. Így létrejöhet egy új cég, budapesti központtal, amiben az Emag 52%-kal, míg az Extreme Digital 48%-os részesedéssel képviselteti magát.
A fúzió oka ebben keresendő
Mire számíthatunk fúzióval?
Változás biztosan várható, hiszen az Extreme Digital hibrid modellben dolgozik, eMAG egyedi megoldása a Marketplace szolgáltatás a kiterjedt logisztikai hálózattal együtt. Ha a felek sietnek, novemberben már együtt akciózhatnak a Black Friday-en. Optimalizálhatja a tevékenységét, és vásárlói számára kedvezőbb árakat, és jobb minőségű szolgáltatásokat kínálhat.
Brand kérdések és a fúzió
- logisztikát,
- marketinget,
- ügyfélszolgálatot,
- beszerzést,
- üzleteket.
Fúzió, egyesülés, összeolvadás, beolvadás fogalmak, wikipédia szerint
Az egyesülés olyan jogi személyiséggel rendelkező kooperációs társaság, amelyet a tagok gazdálkodásuk eredményességének előmozdítására, gazdasági tevékenységük összehangolására, továbbá szakmai érdekeik képviseletére hoznak létre.
Az egyesülés nem törekszik saját nyereség elérésre. Az egyesülés saját vagyonát meghaladó tartozásaiért a tagok felelnek, korlátlanul és egyetemlegesen.
Fontos különbség, hogy míg összeolvadás esetében új jogi személy jön létre és az összeolvadók megszűnnek, addig beolvadásnál csak a beolvadó cég szűnik meg.
Az összeolvadás (angolul merger) a gazdasági társaságok egyesülésének az egyik formája. (A másik forma a beolvadás). Az összeolvadásnál az összeolvadó társaságok valamennyien megszűnnek, ám a megszűnéssel egyidejűleg egy új (jogutód) gazdasági társaság jön létre.
A megszűnő jogelőd cégek vagyona, jogai és kötelezettségei az összeolvadással létrejött jogutód társaságra szállnak át. Az összeolvadás egy vállalatban való többségi részesedés megszerzését jelenti, vagyis a részvénytársaság részvényeinek akkora hányadának felvásárlását, ami elegendő ahhoz, hogy a társaság felett a felvásárló átvegye az irányítást. Ennek oka általában az, hogy a felvásárolandó vállalat valami olyannal rendelkezik, ami a felvásárló számára értékes lehet, pl. piac, gyártási kapacitás, márkanév tudásbázis, stb.
A társaságok összeolvadása egyenrangú felek között jön létre.
A beolvadás a jogban egy cég stb. egyesülésének azt a módját jelenti, amelynek során két vagy több cég egyesül olyan módon, hogy a beolvadó cég neve megszűnik, vagyona stb. az egyesülés után tovább működő céghez kerül.
„Beolvadás során egy vagy akár több társaság beolvad egy másik társaságba. A beolvadó jogilag megszűnik, míg a meglévő társaság cégformája megmarad. Az a társaság, amelyik változatlanul megmarad, a beolvadó társaság(ok) jogutódja lesz. A beolvadó vagyona mint egész – tehát a jogok, illetve kötelezettségek összessége – átszáll a jogutód befogadó gazdasági társaságra.